Nyelvi tagozat 1.a

2024/2025-ös tanév

Szántóné Tábi Szilvia

Szántóné Tábi Szilvia vagyok. A gyerekek Szilvi néninek szólítanak.

A pedagóguspálya legszebb és legfelelősségteljesebb ágát választottam hivatásomul. Leendő elsős tanítóként szép feladat az iskolába lépő kisgyermek tudásvágyát felkelteni, lelkesedését megőrizni, a tanulást élménnyé varázsolni. Igyekszem nyugodt, szeretetteljes légkört teremteni az osztályomban, ahová jó megérkezni, ahol gyerekek egyéniségük megtartása mellett egy összetartó közösségé válnak.

A Jászberényi Tanítóképző Főiskolán szereztem alapdiplomámat, majd az Eszterházy Károly Főiskolán szakvizsgáztam. Az iskolánk alsós munkaközösségének vezetője vagyok. Elsők között vettem részt a pedagógusminősítésen. Több fejlesztőpedagógiai tanfolyamot végeztem az évek során.  Abban hiszek, hogy a folyamatos szakmai fejlődés elengedhetetlen a tanítói szerep teljesítéséhez.

Huszonnégy éve tanítok a II. Rákócziban, és itt már a hatodik osztályomat vezetem be nagyfelmenő rendszerben (első osztálytól negyedik osztályig) az olvasás, írás és matematika világába.

Nagyon fontosnak tartom, hogy a gyerekek szilárd tanulmányi alapokkal rendelkezzenek, különös hangsúlyt fektetek a matematika tantárgyra. Ennek érdekében matematika szakkört vezetek. Büszkeséggel tölt el, hogy a tanítványaim az elsők között teljesítenek a különböző szaktárgyi versenyeken.

Számomra az elméleti tudás megszerzése mellett kiemelten fontos a természet szeretete, az egészséges életmódra nevelés, a rendszeres testmozgás. Az osztályomra gyakran mondják, hogy „sporttagozat”, mivel rengeteg sportprogramot szervezek a gyerekeknek és igyekszem minél több sportágat megismertetni velük. Téli időszakban a gyerekek sítáborát koordinálom.

Nagy izgalommal és kíváncsisággal várom mindig az új tanév kezdetét, különösen, amikor a leendő elsős gyermekekkel találkozom. A tanítás mellett inspirálni, támogatni és segíteni is szeretném őket. Minden egyes gyermek számomra egyedi és értékes, és az ő fejlődésükben való részvétel a legnagyobb öröm számomra.