• +36 30 613 6726
  • isk.rakoczi@gmail.com

BÜSZKESÉGEINK

Örömmel tudatjuk, hogy iskolánk táncosai fantasztikus sikereket értek el a Ritmuscsapatok Őszi Országos Kupáján!

I.Hely

7.c-Balett Tanszak:

  • Répás lili
  • Matalik Amira
  • Szabó Kata
  • Salló Sára
  • Klubert Anna
  • Varga Alexandra
  • Grassalkovich Emma
  • Tóth Csenge
  • Tóth-Szelei Eliza
  • Fodor Csilla
  • Orosz Borka

II.Hely+Különdíj
8.osztály Balett és Néptánc Tanszak

  • Czakó Linett
  • Jaros Panni
  • Krizsán Emma
  • Bakos Nóra
  • Marton Borbála
  • Farkas Brigitta
  • Tyukodi Marcell
  • Palkó Lóránd
  • Kolló Márk
  • Török Marcell
  • Kántor Balázs

2.c-Balett Tanszak I. hely

  • Vincze Bertalan

Egyéniben az iskolából  I.Hely:

  • Ozorák Dalma
  • Molnár Franciska
  • Farkas Dorka
  • Durányik Dóra
  • Sinka Vivien
  • Kávási Boglárka

 

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny

Iskolánkban 2021. május 20-án került megrendezésre a Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny, hatvannyolc rákóczis kisdiák részvételével. A verseny célja a matematika népszerűsítése, a matematika megszerettetése, sikerélmény biztosítása, Magyarország bekapcsolása egy a matematikát népszerűsítő világversenybe, a magyar matematikai oktatásban elért eredmények népszerűsítése, tehetségek felfedezése.

Nagy örömmel tudatjuk az elért eredményeket /évfolyamonként az első 3 legjobb Heves megyei eredményt elért tanulók névsora/:

  1. Miklósi Balázs (4.a) – 1. helyezést ért el (felkészítő tanára: Nagy-Székely Magdolna),
  2. Barna Bence (4.a) – 3. helyezést ért el (felkészítő tanára: Nagy-Székely Magdolna),
  3. Berkó Barnabás (4.a) – 4. helyezést ért el (felkészítő tanára: Nagy-Székely Magdolna),
  4. Maka Balázs (6.c) –  4. helyezést ért el (felkészítő tanára: Hajdu Tibor),
  5. Balázsi Borbála Rahima (8.c) – 7. helyezést ért el (felkészítő tanára: Hajdu Tibor),
  6. Krizsán Emma (7.c) – 8. helyezést ért el (felkészítő tanára: Kériné Benics Melinda),
  7. Várallyay Édua Zita (8.c) – 11. helyezést ért el (felkészítő tanára: Hajdu Tibor),
  8. Bognár Linda (6.a) – 13. helyezést ért el (felkészítő tanára: Józsa László),
  9. Tóth-Szelei Eliza (6.c) – 14. helyezést ért el (felkészítő tanára: Hajdu Tibor),
  10. Füleki Barnabás (5.a) – 15. helyezést ért el (felkészítő tanára: Kériné Benics Melinda),
  11. Kolló Márk (7.c) – 16. helyezést ért el (felkészítő tanára: Kériné Benics Melinda),
  12. Balázsi Áron (5.a) – 17. helyezést ért el (felkészítő tanára: Kériné Benics Melinda),
  13. Czmorek Ákos (7.c) – 19. helyezést ért el (felkészítő tanára: Kériné Benics Melinda),
  14. Tóth Lili (8.c) – 19. helyezést ért el (felkészítő tanára: Hajdu Tibor).
  15. Nagy Márton János (5.a) – 29. helyezést ért el (felkészítő tanára: Kériné Benics Melinda).

Az okleveleket a következő linken lehet elérni:   http://gofile.me/4rmFk/26xlTqjKQ

Minden diák nevében nagyon szépen köszönjük a „Jövőnkért” Alapítvány anyagi támogatását, vállalva a verseny nevezési díjának megfizetését, melynek köszönhetően bármely kisgyermek versenybe szállhatott, megmérettethette magát.

 


 

„LÁSSUK A FOLYTATÁST”

Iskolánkat négy tanuló képviselte, párban dolgoztak két fordulóban a feladatokon:

- Rédei Zita Zsófia 8.a és Tóth Lili 8.c tanulók I. Helyezést értek el.

- Durányik Zsófia 8.c és Várallyay Édua Zita 8.c tanulók is nagyon szép munkákat készítettek.

A megadott linken is megtekinthetőek az elkészített munkák.

https://muveltifjusagert.webnode.hu/home/

Az eredményhirdetés látható a videón (15:25 perctől)

 


POLYÁK LAURA

 

Sosincsvége színjátszó csoport

Iskolánkban 2018 szeptemberében alakult meg a Sosincsvége színjátszó csoport Kovácsné Tuza Katalin vezetésével.

Áprilisban beneveztek a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozóra, ahol BRONZ minősítést és egy különdíjat kaptak.

A következő tanulók szerepeltek:

     

     

     

 

MÉSZÁROS OLIVÉR

 

 

ZÖLLEI LAMBERT

Íjász: 20 arany, 8 ezüst, és 4 bronz érem.

Legkedvesebbek:

  • első versenyének első aranyérme,
  • Grand Master cím I. hely megszerzése 
  • Pályaíjász Országos Bajnokság I. hely megszerzése
  • Teremíjász Országos Bajnokság III. helyezése
  • első külföldi versenyének a White Lion kupa aranya
  • Teremíjász Európa Bajnokság IV. helyezése is fontos számára
 

PERNYÉSZ DOROTTYA

  1. Uszonyosúszó Országos Bajnokságok és eredmények:
    1. Cápa korosztályban (8-9 éves):
      • 2013. négyszeres magyar bajnok            (50 m pillangó, 50 m, 100 m, 200 m gyors)
      • 2014. négyszeres magyar bajnok            (50 m pillangó, 50 m, 100, 200 m gyors)
    2. Gyermek korosztályban (10-11 éves):
      • 2015. hatszoros magyar bajnok               (50 m, 100 m delfinúszás, 50 m, 100, 200 m, 400 m gyors)
      • 2016. hatszoros magyar bajnok               (50 m delfin, 100 m delfin, 50 m, 100 m, 200 m, 400 m gyors)
      • 2016. Serdülő Országos Bajnokságon is három országos bajnoki címet ért el gyermekként (50 m, 100 m, 200 m gyors)
    3. Serdülő korosztályban (12-13 évesek):
      • 2017. négyszeres magyar bajnok            (50 m, 100 m, 200 m, 400 m gyors)
  2. Rövidpályás Uszonyosúszó Országos Bajnokságok és eredmények:
    1. Gyermek korosztályban 10-11 évesek):
      • 2016. hatszoros magyar bajnok   (50 m delfin, 50 m, 100m, 200 m, 400 m gyors, 4* 50 m gyors váltó)
    2. Serdülő korosztályban (12-13 évesek):
      • 2017. ötszörös magyar bajnok                  (50 m felszínúszás, 50, 100, 200, 400 m gyors)
  3. Uszonyosúszó Országos Diákolimpiák és eredmények:
    • 2014. háromszoros országos bajnok      (50 m pillangó, 50 m, 100 gyors)
    • 2016. négyszeres országos bajnok          (50 m delfin, 50 m, 100 m, 200 m gyors)
    • 2017. kétszeres magyar bajnok                 (100 m, 200 m gyors)
  4. Úszó Országos Diákolimpia 2017.
    • 100 m gyors II. helyezés
  5. Úszó Országos Diákolimpia 2018.
    • 100m gyors        I. helyezés
    • 100 m hát           I. helyezés
  6. Kupák:
    • Év sportolója 2014
    • Év sportolója 2015 gyermek korosztályban
    • Év sportolója 2016
    • A legeredményesebb lány 11 éves – 2016
    • Az év női sportolója 2017 Gyöngyös
  7. Húszszoros országos csúcstartó:
    1. Cápa korosztályban (8-9 évesek):
      • 50 m pillangó
      • 50 m, 100 m gyorsúszásban
    2. Gyermek korosztályban (10-11 évesek):
      • 50 m, 100 m delfin
      • 50 m, 100 m, 200 m gyorsúszásban
    3. Serdülő korosztályban (12-13 évesek):
      • 50 m, 100 m, 200 m, 400 m gyorsúszásban
  8. Rövidpályás országos csúcstartó:
    1. Gyermek korosztályban (10-11 évesek):
      • 50 m delfin
      • 50 m, 100 m, 200 m, 400 m gyorsúszásban
    2. Serdülő korosztályban (12-13 évesek):
      • 50 m, 100 m, 400 m gyorsúszásban
  9. Legemlékezetesebb versenyei:
    • 2017. december 9. Kecskemét- Rövidpályás Országos Bajnokság, ahol az 50m gyorsúszás számban-korosztályában megúszva az új országos csúcsot a felnőttek között az utolsó futamban harmadikként ért a célba
    • 2018. 02.24-25. Eger Világkupa – ahol 13 évesen a 17 évesek között egy 5. helyet (50m gyors) és egy 4. helyet (100 m gyors) szerzett.

 

NEMODA FANNI

  • Megyei Német Szépkiejtési Verseny II. Hely 4.c

 

RADNAI ANDRÁS

  • Megyei Német Szépkiejtési Verseny III. Hely 6.c

 

Vitéz Zsigmond

KEMPO eredményei:

  1. 2017.02.25. – ZEN BU KAN KEMPO XIV. PÉCSI GYEREK ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, Pécs
    • Gi földharc – 2. helyezés
    • C-Viadal – 2. helyezés
    • Stop Semi Contact – 2. helyezés
  2. 2017.05.20. – ZEN BU KAN KEMPO – VI. Seregélyes Kupa, Seregélyes
    • Formagyakorlat – 1. helyezés
    • Gi Földharc – 2. helyezés
    • Stop Semi Contact – 1. helyezés
  3. 2017.11.19. - ZEN BU KAN KEMPO – XIII. Csákvár Kupa, Székesfehérvár
    • Gi földharc – 2. helyezés
    • Stop Semi Contact – 2. helyezés
  4. 2017.12.02. –UWSKF SPORT KEMPO EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIP, HUNGARY
    • Rumble Sparring (C-Viadal) – 1. helyezés
    • No Gi Submission (No Gi Földharc) – 2. helyezés
    • Point Sparring (Stop Semi Contact) – 3. helyezés
  5. 2018.03.17. – ZEN BU KAN KEMPO XV. PÉCSI GYEREK ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, Pécs
    • Gi földharc – 2. helyezés
    • Stop Semi Contact – 2. helyezés

 

Holtner Eszter, Csuzi Konrád

Miénk a tér! Művészeti Fesztiválon

  • Néptánc egyéni,duett kategóriában: Ezűst Díj

 

SINKA FLÓRA, GECSE MÁTÉ IGNÁCZ

Miénk a tér! Művészeti Fesztiválon

  • Néptánc egyéni,duett kategóriában: Arany Díj

 

CSUZI KONRÁD

Miénk a tér! Művészeti Fesztiválon "Tyukodi táncok"

  • Néptánc kategóriában Előadói Harmadik

 

GÁSPÁR BENCE

Berze Nagy János Gimnázium

  • Megyei Angol szépkiejtés verseny (2017.11.17) 1.hely

 

BALOGH PÉTER

Berze Nagy János Gimnázium

  • Megyei Angol szépkiejtés verseny (2017.11.17) 1.hely

Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (2018.03.19)

  • "Listen,Read and Win!" Szövegértési verseny 2.hely

 

BORDÁK BARNABÁS

Berze Nagy János Gimnázium

  • Megyei Angol szépkiejtés verseny (2017.11.17) 4.hely

Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (2018.03.19)

  • "Listen,Read and Win!" Szövegértési verseny 1.hely