TÁNCMŰVÉSZETI tagozat 1.C

2024/2025-ös tanév

Józsa László

Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

A nevem Józsa László, én leszek a táncművészeti, avagy „táncos” osztály tanítója a következő tanévben.

22 éve tanítok, 2005 óta a Rákócziban. Feleségem szintén itt tanítónő, két gyermekem még mindig itt koptatja az iskolapadot ötödik és hetedik évfolyamon. Mindketten táncművészeti – néptáncos- tagozaton vannak.

Informatikai szakérettségi után tanítói végzettséget szereztem, ami kiegészült a magyartanári-, későbbiekben a matematikatanári műveltségterülettel.

Tanítóként elkötelezett célom, hogy a tanítványaimnak olyan közeget teremtsek, ahová nap-mint-nap szívesen jönnek, ahol jól érzik magukat. Véleményem szerint ez az alapja annak, hogy későbbiekben könnyebben vegyék az iskolában rájuk váró feladatokat. Ezen célból fontosnak látom, hogy az osztály családias, befogadó légkörrel rendelkezzen. A visszajelzések alapján feleségemmel, az osztályom napközisével és a gyerekekkel ezt minden esetben sikerrel létrehoztuk.

A másik kiemelt célom, hogy amikor a gyerekek életkora ezt megfelelővé teszi, az iskolai repertoárunkat kibővítjük a modern 21. századi technikai eszközökkel. A mai világban már elengedhetetlen, hogy a diákok készségszerűén és megfelelő célra használják infokommunikációs eszközeiket. Ennek alapját már alsó tagozaton érdemes lefektetni.

Természetesen ezek mellett nagy figyelmet szentelünk annak, hogy a gyerekek mindig megkapják azt a segítséget, amelyet igényelnek. Ne feladatnak, hanem izgalmas kalandnak éljék meg az utat, amely során eljutnak a tudás birodalmába!

Nagy figyelmet fordítunk iskolánk keresztény szellemiségére is, amely áthatja mindennapjainkat, hisz ez az, ami segít kialakítani azt a kiegyensúlyozott, harmonikus légkört, amely segít elérni a stabil, alapos tudás megszerzését!

Szeretettel várok minden érdeklődőt és bízom benne, sok olyan gyerkőccel találkozom, akik velem szeretnék felfedezni ezt a csodákban gazdag, izgalmas világot, amit iskolának hívnak!

Köszönöm az érdeklődést!