Az Erasmus-akkreditáció odaítélése igazolja, hogy a pályázó intézményének
fejlesztését célzó átfogó törekvés részeként - tervet dolgozott ki magas színvonalú mobilitási
tevékenységek megvalósítására. Az akkreditáció a 2021-2027-es Erasmus+ programszakasz
végéig érvényes.

Iskolánk sikeres akkreditációját követően, a Tempus Közalapítvány megvalósításra érdemesnek tartotta pályázatunkat, így intézményünk 11 pedagógusa és 20 tanulója kapta meg a lehetőséget, hogy a 2021.09.01-én kezdődő, 15 hónap futamidejű Erasmus+ projektünkben részt vegyen.

Célkitűzéseink:

• Infokommunikációs szakadék felszámolása a nevelők és a diákok körében
  • Tanárok idegennyelvi kommunikációs készségeinek megerősítése
  • Nemzetközi intézményi együttműködések megvalósítása
  • Kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákok idegennyelvi és nemzetközi ismereteinek bővítése
  • Hátrányos helyzetű diákok tanulási folyamatainak motiválása, beilleszkedésük támogatása

Az egyéni és a csoportos mobilitások megvalósítása során mindvégig arra törekszünk, hogy a vállalt minőségbiztosítási feltételeket teljesítsük:

• Befogadás
  • Környezeti fenntarthatóság és felelősségvállalás
  • Virtuális együttműködés, valamint nyitottság a virtuális és vegyes mobilitásra
  • Aktív részvétel az Erasmus szervezetek / intézmények hálózatában

A diákmobilitások részeként, először 10 fő angol nyelvet tanuló gyermek utazik el Spanyolországba, hogy a fenntarthatóságról és az újrahasznosításról tanuljon 2021.10.18. és 2021.10.29. között.

A beszámolót a következő linken olvashatják az érdeklődők: www.rakoczisok-malagan-2021.webnode.hu

Tavasszal, illetve 2022 nyarán kerül sor a többi mobilitás megvalósítására, melyekről szintén részletesen beszámolunk majd honlapunkon!

A költségekre megítélt anyagi támogatás: 65 357 Euro.

Bognárné Juhász Zsuzsanna: www.lindau-zsuzsa.webnode.co.uk

Gadó Zsuzsanna: www.zsuzsa-reykjavik.webnode.hu